„Lubelski przedsiębiorca szansą na rozwój regionu"

05.05.2017

Nawet 45 tys. zł bezzwrotnej dotacji na własny biznes mogą dostać uczestnicy projektu „Lubelski przedsiębiorca szansą na rozwój regionu". Pierwsza tura naboru wniosków ruszyła już 29 kwietnia.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.lubelskiprzedsiebiorca.eu

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Jego adresatami są osoby w wieku 30 lat i więcej z terenu woj. lubelskiego, które pozostają bez pracy i należą co najmniej do jednej z następujących grup: osoby w wieku powyżej 50. roku życia, kobiety,  osoby z niepełnosprawnościami, osoby o niskich kwalifikacjach.

W ramach projektu uczestnicy mogą otrzymać bezzwrotne wsparcie w postaci dotacji w wysokości 23 398,68 ZŁ NA ZAŁOŻENIE WŁASNEJ FIRMY,  a także w wsparcie pomostowe w WYSOKOŚCI 1850 ZŁ miesięcznie, wypłacane przez pierwszy rok prowadzenia działalności.

Poza tym, projekt obejmuje również: szkolenie z zakładania i prowadzenia własnej firmy oraz doradztwo indywidualne z zakresu pisania biznes planu, zwrot kosztów dojazdu na szkolenie z przedsiębiorczości i doradztwo indywidualne, pokrycie kosztów opieki nad osobą zależną w trakcie szkolenia z przedsiębiorczości, wsparcie pomostowe doradcze po założeniu firmy (doradztwo biznesowe).

Pierwsza tura rekrutacji do projektu ZAKOŃCZY SIĘ 16 MAJA.